הריסת מבנים

 

הריסה של מבנה היא בעצם פעילות הפוכה מפעילות הבנייה אך למרבה האבסורד גם עבודות של הריסת מבנים דורשת אישורי בנייה. למה? כי מבחינה חוקית וגם מבחינה הנדסית נחשבת ההריסה לסוג של פעילות בנייה.


מתי הורסים מבנים? מי הורס? ולמה?
הריסת מבנה זוהי פעולה לא כל כך פשוטה ונדרשים האישורים החוקיים בדיוק כמו בעת בנייה של מבנה. מתי הורסים מבנים?


הסיבות להריסה של המבנה:


סיבה הנדסית – כאשר מדובר במבנה שאינו בטיחותי והוא עלול לסכן את הדיירים במקום או את העוברים והשבים וקיים סיכון ברור של קריסה טבעית שעלולה לבוא ביום מן הימים, יוזמים את הרס המבנה כדי למנוע את הסיכון של חיי אדם.
התחדשות עירונית – פעמים רבות נהרסים מבנים כאשר המטרה היא לבנות במקום מבנה חדש, גבוה יותר, מודרני יותר ומה שלא יהיה – רווחי יותר.
הריסה מסיבות פוליטיות – אנחנו רואים במדינות רבות בעולם וגם בישראל, מבנים שמקבלים צו הריסה מסיבות פוליטיות, כמו הריסה של בתי מחבלים, הרס של בתים בהתנחלויות או מאחזים בלתי חוקיים ועוד.
הריסה של בנייה לא חוקית – כאשר מדובר במבנה שנבנה שלא כחוק וללא הרישיונות המתאימים, הוא גם יהיה צפוי להרס יזום.


איך הורסים את המבנים?


ישנם כמה דרכים אשר בהם משתמשים לצורך פירוק של מבנים. קיימת האפשרות של פירוק איטי ויסודי על מנת לעשות שימוש חוזר עם חלקים מהמבנה הישן.
כמובן שלא כל חומר ניתן לפירוק או מחזור אך לדוגמא – רעפים, לבנים, רכיבי פלדה ועוד, ניתנים לפירוק זהיר ולשימוש חוזר במבנה אחר.
אך מה שבעיקר עושים היום זוהי השיטה של ניסור והנפה. מדובר בשיטה של הריסת מבנה ללא נזק לסביבה כאשר העבודה נעשית באופן מבוקר כדי לשמור על היציבות של המבנה ולא כמו שקורה כאשר מבצעים את העבודה באמצעות מחפר או כדור הריסה. בשיטה הזו  של הניסור נקשר כל חלק מהבטון העומד לפני הניסור אל מנוף, ורק אחר כך מנוסר החלק והוא מונף אל הקרקע באופן זהיר. אין ספק שזוהי השיטה הבטוחה, הנקייה והטובה ביותר כדי להוריד מבנה שלם או חלק ממנו ללא פגיעה בחלקים אחרים של המבנה.
חברת "טי או אם ניסור וקידוח בטון" מציעה הריסת מבנה באמצעות ניסור בשיטה הטובה והיעילה ביותר.

 

ניסור מדרגות

TOM. טי או אם - החברה המובילה בתחום ניסור וקידוח בטון בארץ

להצעת מחיר: